10
61
Oko 18 000 ljubitelja Crvene zvezde juče su na stadionu “Rajko Mitić” proslavili osvajanje titule. Opet si šampion – orilo se sjeverom!

Uz pjesmu, bubnjeve i pirotehniku, Marakana je slavila 31. titulu i 75. rođendan.

Šampioni su pobjedom završili sezonu, pošto su juče na svom terenu savladali Proleter sa 2:1, u posljednjoj ovosezonskoj utakmici u Super ligi Srbije.

Prvi do gola stigli su gosti, a strijelac je bio Andrejević u šestom minutu. Ipak, domaćin odgovara u 19. minutu. Matea Garsija je sjajno iskoristio situaciju za 1:1. Argentinac je bio veoma raspoložen, pa je u 37. minutu asistirao Gajiću, koji je lijepo šutirao iskosa u suprotan ugao za potpuni preokret.

Proleter se nije predavao, želio je da se nadigrava, stvorio neke prilike, ali Crvena zvezda je takođe imala šanse i za ubjedljiviju pobjedu.

Pobjedom, šampioni su završili još jednu uspješnu sezonu i krenulo je slavlje.

Zvezda je sezonu završila sa 78 osvojenih bodova, odnosno sa 14 bodova više od Partizana, dok je Proleter 12. sa 30 bodova.

“Čestitam svim zvezdašima na tituli – fudbalerima, navijačima, zaposlenima u klubu. Sve ovo je naša obaveza, jer kada si u Crvenoj zvezdi, iz godine u godinu moraš da potvrđuješ kvalitetan rad”, rekao je trener Dejan Stanković.

“Očekuje nas još mnogo izazova, put neće biti lagan, ali nećemo odustajati. Moramo da podižemo ljestvicu iz dana u dan. Na nama je da svemu onome što nas čeka u narednoj sezoni, odgovorimo kako znamo i umijemo – zvezdaški”, rekao je Stanković.