Palmeiras
Fudbaleri Palmeirasa po drugi put su osvojili Kopa Libertadores. U brazilskom finalu ”Verdao” je bio bolji od Santosa – 1:0 (0:0).

Palmeiras je tako stigao do druge titule u Južnoj Americi u svojoj dugoj i bogatoj istoriji.

Na kultnoj Marakani u Riju viđena je prava fudbalska uspavanka.

Svjesni važnosti utakmice, oba tima su bila dosta oprezna. Palmeiras je u prvom poluvremenu uspio da da zaprijeti samo jednom i to u 37. minutu kada je Rafael Veiga iz dobre prilike šutirao pored gola.

Bio je Santos bolji tim u nastavku. Imao je više pokušaja da dođe do gola, imao je i dve odlične šanse preko Pituke i Žonatana, te jedan atraktivni pokušaj makazicama Kaja Žorža, nove velike nade brazilskog fudbala.

Kada se činilo da će pobjednika južnoameričke Lige šampiona odlučiti dodatnih 30 minuta, ili jedanaesterci, praktično ni iz čega Palmeiiras je stigao do gola.

Igrao se 99. minut, Roni je ubacio loptu u šesnaesterac Santosa, a tamo je istu ”rezervista” Breno, glavom spoveo iza leđa Evertona.

Fudbaleri Santosa bili su šokirani primljenim golom, pa u preostalih pet minuta nadoknade nijesu uspjeli ni da zaprijete.