Palmeiras odbranio titulu prvaka Južne Amerike! (VIDEO)

2
42
Palmeiras
Fudbaleri Palmeirasa novi-stari su šampioni Južne Amerike. ”Verdao” je, može se reći, neočekivano stigao do finala, a onda je u sjajnoj atmosferi u Montevideu savladao Flamengo, nakon produžetaka sa 2:1!

Nije moglo bolje da počne za Palmeiras. Već nakon pet minuta poveli su aktuelni šampioni Zelenog kontinenta. Veiga je poslije povratnog pasa Majkija, sjajno šutirao i šokirao protivničke igrače i znanto brojnije navijače Flamenga.

Imao je Flamengo terensku inicijativu nakon primljenog gola, ali zanimljivo, ”mengao” je samo jedno šutirao u okvir gola protivnika.

Mnogo agresivnija je bila ekipa Flamenga u drugom dijelu. Barbosa je bio nešto primjetniji, a poslije svega dva minuta nastavka propisno se obrukao kada je promašio zicer na samoj stativi.

Izjednačenje, sasvim zasluženo, stiglo je u 72. minutu. Ovog puta, Barbosa nije pogriješio i zatresao je mrežu.

Kako se bližio kraj tako su i jedni i drugi bivali oprezniji pa ni promjene rezultata nije bilo.

Previše uzbuđenja nije bilo ni u dodatnih 30 minuta, obje ekipe čekale su neki grešku, a dočekao je Palmeiras.

Svega četiri minuta nakon što je ušao u igru, Dejveson je ispratio katastrofalnu grešku Pereire i rutinski je savladao Alvesa.

Pokušao je Flamengo da dođe do novog poravnjanja. Sve karte u napad bacio je Braga, ali ni to nije urodilo plodom.

Palmeiras se uspješno branio, odbranio i na kraju je postao prvi klub od 2001. godine koji je uspio da odbrani titulu prvaka Južne Amerike.