Palmeiras
U prvom meču polufinala Kopa Libertadores, Palmeiras je sa 3:0 slavio na gostovanju Riveru.

Brazilci su u potpunosti nadigrali domaćina čime su napravili ogroman korak ka plasmanu u finale.

Već u 27. minutu Palmeiras je poveo i to golom Ronija.

Pet minuta kasnije Gustavo Skarpa je postigao gol koji je poništen VAR asistencijom.

Ali je sve to nadoknađeno u drugih 45 minuta.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku, Luis Adrijano je duplirao vođstvo Palmeirasa.

U 60. minutu je Kolumbijac Horhe Andres Karaskal dobio direktan crveni karton koji je gostima u potpunosti otvorio vrata ka ubejdljivom trijumfu.

I njega je samo dva minuta kasnije potvrdio Matijas Vina na asistenciju Gustava Skarpe za konačnih 3:0.

Bilo je do kraja još šansi, ali je i ovaj trijumf sasvim dovoljan da Brazilci već gledaju ka mogućem rivalu u borbi za trofej.

Drugi polufinalni par takođe čine Argentinci i Brazilci, a Boka Juniors i Santos će svoj prvi meč igrati večeras u srijedu od 23 sata na čuvenoj Bombonjeri.