Palmeiras sa provukao, Korintijans preokrenuo u Belo Orizonteu (VIDEO)

0
11
Palmeiras
U 19. rundi brazilske Serije A Palmeiras je uspio da savlada ekipu Internasionala rezultatom 2:1.

“Verdao” su upisali treći vezani trijumf u prvenstvu čime su nastavili da koračaju ka tituli prvaka.

Imali su domaćini kadrovskih problema. U timu nije bilo Ronija i Verona, ali ekipa Abela Fereira je još jednom pokazala zašto je prvi favorit za tron.

Palmeiras je od starta bio ofanzivniji, a Gustavo Gomez je u 17. minutu pogodio za veliko slavlje u Sao Paolu.

U nastavku je “verdao” dva puta pogodio okvir gola, a onda je stigla kazna kada je Alešandre Alemao pogodio u 82. minutu.

Izgledalo je da će Inter odnijeti bod u Porto Alegre, ali se to nije dogodilo jer je u 88. minutu Gabrijen Menino lijepim udarcem postavio konačnih 2:1.

Sjajan meč odigrali su Altetko Mineiro i Korintijans, a gosti su nakon preokreta slavili u Belo Orizonteu – 1:2.

Vodio je šampion golom Kena u devetom minutu, ali je “Timao” imao uragansku završnicu.

Fabio Santos je u 80. minut poravnao, da bi špest minuta kasnije sa penala donio veliki preokret i pakleno važnu pobjedu svojoj ekipi koja sada zaostaje četiri boda za gradskim rivalom – Palmeirasom.

Važnu pobjedu ostvario je i Flamengo protiv Avaia u gostima – 2:1.