Palmeiras nakon penala eliminisao Atletiko, Velez ponovo bolji od Kordobe

2
14
Palmeiras
U mečevima Kopa Libertadoresa odigranim sinoć, plasman u polufinale obezbijedili su Palmeiras, koji je nakon boljeg izvođenje jedanaesteraca bio bolji od Atletko Mineira, i Velez Sarsfild koji je po drugi put savladao Taljafiko Kordobu.

Nakon 120 minuta igre ekipe Palmeirasa i Atletika nisu uspjele da dođu do gola pa su pobjednika odlučivali jedanaesterci.

Posle 10 pogodaka, vezista Atletiko Mineira Rubens uputio je slab udarac ka golu rivala i praktično dodao loptu golmanu Palmeiraca Vevertonu. Tačku na meč stavio Murilo, koji je mirno šutirao i pogodio za veliko slavlje svoje ekipe i plasman u polufinale Kopa Libertadoresa.

Verdao će se za finale boriti protiv Estudijantesa ili Atletiko Paranaensea, koji igraju u petak u 2 sata i 30 minuta.

Velez Sarsfild je po drugi put bio bolji od Taljares Kordobe. Posle 3:2 na domaćem terenu slavio je 1:0 u gostima.

U 70. minutu trener Veleza je morao ranije na hlađenje zbog crvenog kartona, da bi devet minuta kasnije Fernandes pogodio za vođstvo i tako zapravo postavio konačan rezultat.

Velez će u borbi za finale igrati protiv Flamenga.