Parma
U posljednjem kolu deverotog gola italijanske Serije A, Parma je u gostima savladala Đenovu – 2:1.

Gosti su tako upisali drugi trijumf u sezoni kojim su se popeli na 16. mjesto na tabeli.

Parma je do vođstva stigla već iz prve prave akcije. U 11. minutu Kucka je uposlio Žervinja koji je pogodio za 1:0.

Četiri minta kasnije Đenova je mogla do izjednačenja, ali je Šomurodov promašio veoma dobru priliku.

Rezultat se ni do poluvremena nije mijenjao iako je višeno par izuzetno dobrih prilika na obje strane.

Već u uvodnim minutima nastavka (47′), Žervinjo je ponovo pogodio – 2:0.

Domaćin se ipak veoma brzo vratio, već u 50. minutu kada je Šomurodov smanjio rezultat.

Đenova je nakon toga sve karte bacila na napad, ali je Parma ipak uspjela da sačuva prednost, a ujedno i prvu pobjedu u gostima ove sezone.