parma udineze 2 2
Parma je ispustila dva gola prednosti i pobjedu koja bi im mnogo značila na “Enio Tardiniju” protiv fudbalera Udinezea u nedeljnom meču 23. kola Serije A u utakmici koja je završena rezulatom 2:2.

Parma je povela golom Kornelijusa već u trećem minutu utakmice, da bi Juraj Kucka bio precizan i iz penala duplirao prednost domaće ekipe za velikih 2:0 već u prvom poluvremenu.

Domaćini su mogli do prve pobjede još od 30. novembra prošle godine ali nije sve išlo po planu. U 60. minutu ušao je Okaka, a samo četiri minuta kasnije pogađa za 2:1 na asistenciju De Paula.

Šok za domaće uslijedio je u 80. minutu kada je Nujtik pogodio za izjednačenje i novi krah Parme. Udineze je ovim bodom povećao sebi nade za opstankom u ligi.