Partizan kroz ''iglene uši'' do nokaut faze Lige konferencije, Roma otela prvo mjesto Bodu

Fudbaleri Partizana plasirali su se u 1/16 finala Lige konferencija.

”Crno-bijeli” su u meču odluke odigrali 1:1 u Beogradu protiv Anortozisa što im je bilo dovoljno za plasman dalje.

Silno oslabljen Partizan, nije blistao u kišnom Beogradu. Ipak, tim Aleksandra Stanojevića uspio je da osvoji bod i ostvari cilj.

Dobro je počeo domaćin pošto je Milovanović u 20. minutu postigao prvi evropski pogodak u karijeri.

Anortozis se nije predavao, a u 33. minutu Kristodolopulos je sa penala izjednačio.

Kiprani su u nastavku bili opasni, Partizan je čekao šanse iz kontre, a na sreću domaćina rezultat se nije mijenjao.

U drugom meču grupe, Gent je sa 1:0 savladao Floru.

Istim rezultatom AZ Alkmar je savladao Randrs čime je odbranio prvo mjesto u grupi.

Dalje je prošla i Roma i to sa prvog mjesta pošto je savladala CSKA u Sofiji (3:2) i tako iskoristila kiks Boda u Ukrajini, protiv Zorje (1:1).

U ostalim utakmicama Kluž je sa 2:0 savladao Jablonec, A LASK sa 3:0 ekipu Helsinkija.

Pobjednika nije bilo u duelu Alaškerta i Makabija iz Tel Aviva – 1:1.