Notingem
Partizan / Twitter
Partizan je pobijedio Proleter u utakmici 15. kola Superlige Srbije. U drugom poluvremenu Filip Holender nije iskoristio penal, ali je dao gol odluke u samoj završnici.

Gostujuća ekipa, Branka Žigića je samo još jednom dokazala da ju je veoma teško “probiti”. To su na svojoj koži osjetili i crno-bijeli koji su odbranu probili tek u prvom minutu sudijske nadoknade. Strijelac je bio reprezentativac Mađarske Holender.

Partizan je trenutno drugi, sa 32 boda, ispred Vojvodine koja ima 30. Ipak treba da se kaže da Novosađani imaju meč manje jer u nedjelju igraju sa Crvenom zvezdom. Proleter je šesti sa 26, a serija od osam mečeva bez poraza u prvenstvu je večeras i prekinuta.

U najavi utakmice sa Proleterom, šef struke domaćina, Aleksandar Stanojević nije znao u kojem stanju će biti povratnici sa reprezentativnih obaveza, ali su tu bili i Saša Zdjelar, Filip Holender, Bibars Natho i Takuma Asanao. Među starterima je bio i Miloš Jojić kako je bilo i najavljeno.

Proleter važi za čvrstu ekipu, što je i dokazao u prvom poluvremenu pošto je uspješno odolijevao napadima crno-bijelih. Na odmor se otišlo sa 0:0, a inicijativa Partizana se i tada nastavila. U 50. minutu, prvo je Vujačić šutirao preko prečke, a samo nekoliko trenutaka kasnije tražili su crno-bijeli penal zbog navodnog igranja rukom. Sudija Aleksandar Živković nije smatrao tako, mada su protesti bili burni. U 59. minutu Natha i Jojića su zamijenili Suma i Lazar Marković, a samo minut kasnije propuštena je velika šansa.

Andrejević je oborio Holendera u kaznenom, gosti se nisu mnogo bunili, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Želio je Suma da izvede najstrožu kaznu, ali je loptu ipak uzeo reprezentativac Mađarske. Šutirao je, a golman Nikola Petrić odbranio.

Ubrzo je i trener Proletera Branko Žigić napravio trostruku izmjenu i šansu dao Mitroviću, Kojiću i Milenkoviću.

U 77. minutu, Stanojević je dao šansu mladom napadaču Nikoli Štuliću, umjesto Asana. Na početku sudijske nadoknade Proleter je mogao do tri boda, ali je prečka bila “saveznik” Partizana.

Već u narednom napadu, iskupljenje Filipa Holendera. Sa desne strane poslije centaršuta Aleksandra Miljkovića, lopta je stigla do Holendera. Ovog puta bio je uspješniji od golmana Petrića. Pogodio je ugao njegovog gola, za veliku radost. Mađaru je sigurno pao kamen sa srca, u suprotnom o njemu bi se ovih dana pričalo kao o tragičaru.

I ovaj meč je počeo minutom ćutanja povodom trodnevne žalosti (petak, subota i nedjelja) zbog upokojenja Njegove svetosti patrijarha srpskog gospodina Irineja

U sledećem kolu, očekuju nas dueli Proleter – Javor, odnosno TSC – Partizan.