Partizan rutinski savladao Trajal!

Fudbalski klub Partizan je rutinski savladao Trajal sa 3:0 (1:0) za plasman u 1/8 finala Kupa Srbije. Utakmicu je obilježilo dobro golgetersko raspoloženje Kvinsija Meniga koji je postigao dva gola.

Od samog starta vidjela se nadmoć igrača Partizana, već u četvrtom minutu imali su četiri udarca iz ugla. Posle 20. minuta igre, ostao je utisak da je Partizan konstantno držao loptu i pokušavao iz kornera, ali nije stvorio neku veću šansu.

Pokušavali su crno-bijeli preko Lazara Markovića, Danila Pantića, Ivana Obradovića, ali nisu stvorili neke velike šanse. Gosti su igrali u skladu sa mogućnostima, uglavnom su se branili, ali tu i tamo su uspjeli da zaprijete.

Mogao je Partizan do vođstva u 23. minutu, kada je posle odbitka Danilo Pantić, uputio snažan udarac, ali je golman gostujuće ekipe Aleksa Todorović dobro intervenisao, pa je ofanzivni vezista pogodio samo prečku. Ipak, samo minut kasnije, posle dobre lopte Miloša Jojića, Holanđanin Kvinsi Menig dobro ispratio akciju i podmetnuo nogu za vođstvo crno-bijelih 1:0.

Htjeli su izabranici Aleksandra Stanojevića da dođu do još jednog gola u prvom dijelu igre, najbliži tome bio je Rikardo Gomeš, koji je ubacio loptu u mrežu, ali je pogodak poništen zbog faula nad Ilijom Matejevićem.

Prijetio je i Jojić pred kraj prvog poluvremena, ali je falilo sreće u završnici, kako bi crno-bijeli došli do još jednog pogotka. Pa su na pauzu morali samo sa jednim golom prednosti.

Nije mnogo trebalo crno-bijelima da uvećaju prednost u drugom dijelu igre. Igrao se 49. minut, kada je Pantić uputio dobar centaršut, a Menig se našao na pravom mijestu još jednom savladao golmana Trajala u dalji ugao za 2:0.

Napadali su i dalje igrači Partizana, kao da je rezultat bio neriješen. Redom su pokušavali Jojić, pa Pantić, želio je i Rikardo da postigne pogodak ali nije htjela sreća najboljeg strijelca crno-bijelih.

Svaku sumnju, iako ih nije bilo, otklonio je Marko Živković u 67. minutu, kada je stavio tačku na meč posle dobre asistencije kapitena Saše Zdjelara, koji je vidio Živkovića kako utrčava i proigrao ga za 3:0.

Pošto je sve bilo riješeno, uslijedio je malo mirniji dio igre, kako bi crno-bijeli uštedjeli snagu, jer Trajal nije bio opasan.