Partizan

Da je trener Partizana Aleksandar Stanojević mogao da bira, vjerovatno ne bi mogao da smisli bolju uvertiru za meč grupne faze Lige konferencija u četvrtak. Crno-bijeli su slavili protiv Radničkog sa 3:1.

Bio je domaćin vrlo uporan, na momente i dosadan, ali se crno-bijela četa potrudila da zadrži maksimalan učinak i zadrži se na prvom mjestu na tabeli Super lige.

Mogao je Partizan već na startu meča da zablista. U dobroj prilici je bio Rikardo Gomeš.

Sudija je pokazao ofsajd, mada je utisak bio da je robusni napadač bio u dozvoljenoj poziciji.

Samo tri minuta kasnije Partizan je doživio pravi šok. Aleksandar Varjačić je probio po desnoj strani, centrirao, a loptu je veoma nezgodno zakačio Siniša Saničanin koji je postigao autogol.

Zanimljivo je da je to tek drugi gol koji su crno-bijeli primili na sedam utakmica u Super ligi. Za podebljanje utiska da odbrana Partizana pod Stanojevićem izgleda gotovo perfektno.

U nastavku su se uglavnom napadi Partizana svodili na Rikarda Gomeša. Međutim, nije snažni Afrikanac uspijevao da se izbori za gol šansu.

Ono što nije uspio Rikardo jeste Miloš Joji.! Fantastično je tekla akcija. Lopta je stigla do bivšeg fudbalera Borusije Dortmund koji je sjajno šutirao sa nekih 25 metara.

Nastavio se pritisak Partizana. Pokušavali su crno-bijeli na sve načine da stisnu rivala. I odbrana Radničkog je ponovo popustila.

Bilo je to u samom finišu prvog poluvremena. Marko Živković je centrirao, a golman Radničkog je odbranio dovoljno da lopta stigne do Filipa Holendera koji ju je smjestio u mrežu.

Kako je završio prvi dio igre, tako je Partizan počeo drugi. Golom. Ovoga puta je sjajan golgeterski niz nastavio Rikardo Gomeš.

Sjajno mu je šansu iskreirao Lazar Marković, a 29-godišnji napadač je postigao čak 12. gol na 13 utakmica ove sezone!

Zaista je fantastičan Rikardo tokom čitave sezone. Ozbiljno je Partizan profitirao njegovim povratkom u Humsku.

Tačno na isteku sata igre, priliku je dobilo i najnovije pojačanje Kvinsi Menig koji je zamijenio kapitena Lazara Markovića.

Istakao se Holanđanin nekih 10 minuta po ulasku na teren. Mogao je Menig da na najljepši mogući način uveliča debi, ali nije uspio.

Uporan je bio Radnički da dođe do još jednog gola i tako se bar malo vrati u meč. Kovinić je probao nakon loše reakcije Popovića koji je ostavio nebranjenu mrežu, ali je fudbaler Kragujevčana pogodio prečku.

Bilo je to sve od Radničkog koji u finišu nije uspio da poremeti Partizan koji je sigurnom igrom, stao na loptu i rutinski sačuvao sva tri boda.

Sledi Partizanu mala pauza, priprema, pa put na Kipar gdje će 16. septembra odigrati protiv Anortozisa.