Partizan u Ligi konferencija!

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige konferencija.

Crno-bijeli su u revanšu uspjeli da savladaju Santa Klaru sa 2:0 i da tako nadoknade poraz iz prvog meča u Portugalu (2:1).

Beograđani su dominirali tokom svih 90 minuta i sasvim zasluženo su izborili plasman u grupnu fazu novoformiranog takmičenja.

Partizan je u 3. minutu postigao pogodak, ali je isti poništen. Istina, opravdano, jer se mladi Jović našao u ofsajd poziciji.

Spasa za Portugalce nije bilo u 25. minutu. Suma je izborio penal, a Rikardo je isti rutinski realizovao.

Svega dva minuta kasnije domaćin je stigao do drugog kola. Korner je izveo Jojić, a golman gostiju je loše intervenisao što je iskoristio Saničanin da zatrese mrežu.

Domaćin je u preostalom dijelu utakmice kontrolisao dešavanja na terenu, a Santa Klara niti jednom nije uspjela da ugrozi gol Popovića.