Pavoleti najljepšim golom 9. kola Serije A za bod Specie u gostima!

Kaljari bio blizu preokreta, ali greška Klavana iskoristo je Pavoleti poklanja bod Speciji (2:2).

Tokom prvog djela meča gosti su bili agilniji, Faria je prvi zapretio, Kranjo je bio spreman da reaguje. U 36. minutu vidimo prvi gol, Specija vodi golom Gijasi – Bastonija piše asistenciju.

Do izjednačenja, do kraja poluvremena mogli su igrači Kaljarija, ali šut Valukieviča brani Provedel.

Kaljari nevjerovatno kreće u drugih 45. minuta – Pedro i Pavoleti donose preokret u samo šest minuta. Prvo je Pedro pogodio u 52. minutu, Pavoleti donosi prednost šest minuta posle i to na veoma dobar način.

Šansu da ovjeri pobjedu imao je Unas, šut odlazi tik pored stative.

Pobjeda Kaljarija se očekivala, ali onda Klavan pravi nevjerovatnu grešku – penal pravi bivši igrač Liverpula. Ne promašuje Nzola, sa bodom ipak odlazi Specija.