Pep Gvardiola
Pep Gvardiola, menadžer Mančester sitija, istakao je da će njegova ekipa u revanšu 1/4 finala Lige šampiona ići na trijumf, uprkos prednosti od 2:1 iz prvog meča.

Siti je na svom Etihadu slavio golom Fila Fodena u posljednjem minutu regularnog toka meča. Prethodno je De Brujne pogodio za 1:0, da bi rezultat izjednačio u 84. minutu Marko Rojs.

”Pobjeda je uvijek bolja od remija. Imamo kakvu-takvu prednost, ali idemo u Njemačku kao da je 0:0, jer želimo trijumf i u revanšu. Dortmund je snažan, ima veoma dobre igrače, međutim, mi smo uspjeli da trijumfujemo i steknemo dobru priliku za prolaz. Drugo poluvrijeme je bilo znatno bolje. Imali smo dvije-tri prilike da postignemo još neki gol, ali se to nije dogodilo. Analiziraćemo utakmicu, vidjeti gdje nijesmo bili dobri, kako bismo to popravili pred revanš”, zaključio je Pep Gvardiola.

Uzvratni meč u Njemačkoj na programu je za sedam dana.