Peru nastavio da sanja Katar, Flores pogodio za šokantnu pobjedu u Barankilji

0
12
Ekvador Brazil peru
Fudbalska reprezentacija Perua savladala je na gostovanju nacionalni tim Kolumbije, u utakmici 15. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo – 2:1.

Peruanci su tako stigli do 20. boda čime su napravili krupan korak ka plasmanu u Katar.

Ruedi i Kolumbijcima ostaju brige i sve manje šansi da se u posljednja tri kola domognu jednog od mjesta koje vodi na Mundijal.

Prosto je nevjerovatno kako Kolumbija nije slavila večeras. Imali su domaći tri ogromne prilike u prvom poluvremenu. Ali Rodriges i Falkao u dva navrata nijesu uspjeli da slome goste.

U nastavku je ritam meča značajno opao, a to je gostima savršeno odgovaralo.

Čekali su Garičini izabranici šasnu za kontru i dočekali su je u u 85. minutu kada je istu Flores završio pobjedonosnim golom, uz doduše, lošu Ospininu intervenciju.

U narednom kolu Kolumbija će gostovati Argentini, dok će Peru dočekati Ekvador.