Fudbaleri Čelsija lako i ubjedljivo su savladali ekipu Votforda rezultatom 3:0 (2:0) u utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Tim Frenka Lamparda “odgovorio” je poslije neočekivanog poraza od Vest Hema i ponovo zauzeo poziciju u zoni Lige šampiona.

Čelsi je trenutno četvrti sa 57 bodova, dva više od Mančester junajteda koji je jedno mjesto “ispod crte”

Protiv “stršljenova” nije bilo puno problema. Iako je utakmica krenula nešto sporije, Olivije Žiru je “otključao vrata” gostiju u 28. minutu.

Majstorski je realizovao situaciju u kojoj se našao sa oko 11 metara od gola i lijevom nogom pogodio dalji ugao za vođstvo “plavaca”.

Pred kraj prvog poluvremena Čelsi je duplirao prednost.

Kristijan Pulišić je oboren u kaznenom prostoru, a sudija Kevin Frend nije imao nikakvu dilemu.

Najstrožu kaznu izveo je Vilijan i na odmor se otišlo sa 2:0.

Treći gol Čelsi je postigao tek u drugom minutu nadoknade, a konačno se u strijelce u meču Premijer lige upisao Ros Barkli.

Poslije asistencije za Žirua u prvom dijelu, sada je zakucao loptu u mrežu gostiju za konačnih 3:0.