Kom se osamio na vrhu tabele, pobjede Grblja i Mornara

Odigrano je 15. kolo Amplitudo 2. CFL. Kom je u derbiju kola na Zlatici došao do jako bitne pobjede protiv Jedinstva 1:0, pobjede Grblja i Mornara, neriješeno u Kotoru i Beranama.

Ekipa Grblja napravila je podvig na svom terenu i savladala Arsenal 2:1 pa je na taj način Kom ostao sam na vrhu tabele. Arsenal nije mogao do pobjede protiv Grblja, domaćin je bio motivisaniji i zasluženo slavio. Oba gola za domaćina postigao je Nikola Stanišić dok je Dejan Pepić samo smanjio rezultat na 2:1 u 87. minutu.

Kom je na Zlatici, u derbiju kola protiv Jedinstva, slavio sa 1:0. Odlučujući trenutak desio se u 40. minutu kada je Đorđe Cvijović postigao autogol pa je Kom sa ovom pobjedom dočekao kiks Arsenala i osamio se na vrhu tabele.

Bokelj i Ibar podijelili su bodove u Kotoru, bilo je 1:1. Domaćin je poveo u 16. minutu golom Brazilca Chagasa ali je Ibar stigao do poravnanja samo minut kasnije autogolom Ilije Radulovića.

Mornar se približio Arsenalu i učvrstio se na drugoj poziciji nakon pobjede protiv Drezge 2:0. Novi trener Slavoljub Bubanja, do skoro šef stručnog štaba Bokelja, preuzeo je Mornar i glavni zadatak biće obezbijediti promociju u viši rang takmičenja. Simo Goranović je postigao autogol za 1:0 da bi konačnih 2:0 postavio Nino Vukmarković novim golom sa bijele tačke.

Naredno kolo igra se u nedjelju, 15. novembra.