Podgorica prekinula seriju od tri poraza, Jezero ne zna za pobjedu već sedam utakmica

Podgorica je trijumfom nad Jezerom od 2:1 prekinula niz od tri poraza dok su Plavljali u krizi rezultata i već sedam utakmica ne znaju za pobjedu.

Imperativ dobrog rezultata imala su oba tima nakon serije loših rezultata. Podgorici je bila prihvatljiva samo pobjeda dok je za Jezero uspjeh mogao biti i neriješen rezultat. Tim iz Donje Gorice je na odličan način otvorio šampionat, dugo su se držali na vrhu tabele ali su izabranici trenera Milorada Pekovića izgubili ritam i odaljili se od cilja, a to je plasman na Evro scenu.

Jak vjetar onemogućio je obije ekipe da pokažu kvalitetniju fudbalsku predstavu a domaćin se bolje snašao i postigao oba gola nakon prekida. Nikola Čelebić je donio prednost svom timu u 44. minutu ali su gosti preko Vojina Pavlovića, u trećem minutu nastavka poravnali rezultat.

Jezero je imalo šansu da preko istog igrača dođe do prednosti ali se istakao mladi čuvar mreže Podgorice Nikola Ivezić. Kapiten Podgorice bio je na pravom mjestu u 78. minutu i postigao odlučujući gol na meču i na taj način prekinuo niz od tri poraza svog tima.

Plavljani imaju dosta razloga za brigu jer je ovo čak šesti poraz u posljednjih sedam utakmica, skliznuli su u zonu baraža pa će biti potrebno da što prije nađu formu.

Jezero će dočekati Titograd u narednom kolu dok će Podgorica na “megdan” Zeti.