LIGA EVROPE: Podvig Sportinga u Londonu uz golčinu Gonsalveša, Roma se odbranila u Baskiji (VIDEO)

Fudbaleri Sportinga, Rome, Leverkuzena i belgijskog Rojal Uniona posljednji su četvrtfinalisti Lige Evrope.

Nakon remija u Lisabonu (2:2), Sporting je poslije penala rezultatom 5:3 izbacio Arsenal. Nakon 90, a potom i za 120 minuta bilo je 1:1!

Arsenal je bio bolji rival u prvom poluvremenu, a to je krunisao u 19. minutu kada je Granit Džaka pogodio.

U nastavku su se stvari promijenile, a u 62. minutu vidjeli smo spektakulrana pogodak Pedra Gonsalveša koji je sa centra savladao golmana Ramsdejla.

S obzirom na to da do kraja regularnog toka nije bilo golova, a potom ni u dodatnih 30 minuta, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

U penal seriji uspješniji su bili fudbaleri fudbaleri Sportinga, a tragičar je bio Gabrijel Martineli koji je promašio penal u petoj seriji.

Roma je u San Sebastijanu uspjela da odbrani prednost iz prvog meča (2:0), protiv Real Sosijedada, pošto nije bilo golova.

Leverkuzen je, poslije trijumfa od 2:0 u Njemačkoj, istim rezultatom savladao Ferencvaroš u Mađarskoj.

“Farmaceuti” su do pobjede stigli golovima Dijabia u prvom i Adlija u drugom poluvremenu.

Dalje je prošla i ekipa belgijskog Rojal Uniona koja je sa 3:0 savladala imenjaka iz Berlina.

Žrijeb za četvrtfinale na programu je u petak od 13 sati.