"Poker" Zvezde, ali i Partizana

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana ostvarili su ubjedljive pobjede u 13. kolu Superlige Srbije.

Crvena zvezda je do devete pobjede u sezoni stigla u Novom Sadu, protiv ekipe Mladosti GAT – 4:0.

Zvezdu je do treće pobjede u nizu predvodio dvostruki strijelac Mirko Ivanić, a po gol su postigli još Aleksandar Katai kao rezervista i Gelor Kanga iz penala.

Treba napomenuti da je već u petom minutu dosuđen penal za Beograđane, ali isti nije uspio da realizuje Aleksandar Pešić.

PARTIZAN

U večernjem terminu, Partizan je na pobjedu fudbalera Crvene zvezde odgovorio ubjedljivim trijumfom nad Vojvodinom – 4:1.

Nakon šokantnog ispadanja iz Kupa od Radničkog iz Sremske Mitrovice, tim Gordana Petrića nadigrao je izuzetno kvalitetnu ekipu Vojvodine i tako stigao do četrte vezane pobjede u prvenstvu.

Partizan je Vošu “slomio” sredinom prvog poluvremena sa dva gola Bibrasa Natha u kratkom periodu.

U nastavku pogađali Filipović i Baždar, dok je jedini pogodak za goste djelo Nikolića.