Poraz Crne Gore za kraj sna o Svjetskom prvenstvu

0
4
Crne Gore
U osmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, reprezentativci Crne Gore poraženi su sa 2:0 od Norveške, u Oslu.

Trećim porazom u ovim kvalifikacijama, Crna Gora je izgubila šanse da se plasira makar u baraž za Katar 2022.

Norvežani su dominirali u prvom poluvremenu. Imali su terensku inicijativu i više od igre, ali i sasvim zasluženo vođstvo.

Gol je postignut u 29. minutu, kada je Strandberg spustio glavom loptu za Eljunusija, a prvotimac Sautemptona je savladao Šarkića.

U nastavku mnogo bolja igra Crne Gore.

Probudili su se ”sokoli”, počeli su da igraju fudbal, pritiskali protivnika, ali nijesu uspjeli da stignu do izjednačena.

Naprotiv, Eljunusi je u sudijkoj nadoknadi, lijepim golom postavio konačan rezultat.

Inače, Crna Gora je meč u Oslu završila sa desetoricom jer je Marko Vešović u 96. minutu dobio dva žuta, odnosno crveni karton, zbog prigovora.

U ostalim mečevima grupe G, Holandija je ”odradila” Gibraltar (6:0), dok je Turska slavila u Letoniji (2:1).

”Sokoli” će kvalifikacije završiti u novembru utakmicama protiv Turske i Holandije, u Podgorici.