Poraz Crne Gore za kraj kvalifikacija, Turska u baražu, Holandija na Mundijalu

Fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je završila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. ”Sokoli” su večeras u Podgorici izgubili od Turske sa 2:1.

Izabranici Miodraga Radulovića ovaj kvalifikacioni ciklus završili su na četvrtom mjestu sa 12 osvojenih bodova. Sa druge strane, Turksa je trijumfom u Podgorici obezbijedila baraž, dok će iz grupe G, direktno u Katar reprezentacija Holandije koja je savladala Norvešku sa 1:0.

Crna Gora je odlično otvorila večerašnji meč u Podgorici pošto je već u 3. minutu, nakon asistencije Stefana Savića, Fatos Bećiraj pogodio za prednost domaćih.

Naš tim je prepustio gostima terensku inicijativu nakon vođstva, a to su Turci iskoristili da u 22. minutu dođu do izjednačenja.

Omur je centrirao, Akturkoglu je bio sam u šesnaestercu, pobjegao je Vešovići i na kraju savladao našeg golmana.

Fudbaleri Crne Gore mogli su do novog vođstva do pauze, ali je dobru prilku propustio Osmajić, a onda i Tomašević.

Mnogo slabiji ritam višen je u drugom dijelu. Reprezentativci Crne Gore su djelovali dosta dobro, u par navrata su prijetili, ali je Turska do preokreta stigla u 61. minutu Nije taj napad djelovao kao opasan, ali je Kokuču šutirao sa dvadesetak metara, lopta je na putu ka golu zakačila Tomaševića, a Šarkić je bio kratak – 1:2.

Turci su u preostalom dijelu meča dominirali, Crna Gora nije uspijevala ozbiljnije da zaprijeti, pa ni promjene rezultata nije bilo.