Crne Gore
Fudbalska reprezentacija Crne Gore pretrpjela je prvi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. ”Sokoli” su u meču 3. kola poraženi od Norveške sa 1:0.
Crne Gore

Prvo poluvrijeme pripalo je gostujućoj selekciji koja je većim dijelom istog dominirala u polju, držala lotpu u svom posjedu, a što je i najbitnije postigla jedan gol.

Crna Gora je samo jednom zaprijetila i to na isteku 25. minuta kada je Uroš Đurđević šutirao pravo u golmana gostiju.

Pogodak za Norvešku stigao je u 35. minutu. Eljunusi je prošao, ubacio loptu u srce peterca, gdje je bio Serlot koji je rutinski zatresao mrežu Crne Gore.

Crne Gore

U nastavku mnogo bolja igra ”sokola”.

Agresivnija igra na sredini terena donijela je prvu priliku u nastavku. Igrao se 49. minutu, Marušić je centrirao a udarac Jovetića glavom odbranio je Jarštajn.

Iako je crnogorski nacionalni tim bio bolji rival, Norvežani su uspijevali da odole, a u sudijskoj nadoknadi mogli su i do drugog gola. Ipak, udarac napadača Evertona, Džošue Kinga zaustavila je prečka.

Crne Gore

U narednom kolu reprezentacija Crne Gore gostovaće Turskoj, dok će Norveška ugostiti Holandiju. Oba meča na programu su 1. septembra.