Porto za pola sata razbio Benfiku! (VIDEO)

U najvećem portugalskom derbiju, a u okviru osmine finala Kupa, Porto je sa 3:0 savladao Benfiku.

”Zmajevima” je za trijumf bilo dovoljno pola sata igre pošto su uspjeli da nokautiraju protivnika sa tri pogotka.

Već u prvom minutu Porto je šokirao ”orlove” (Evanilson pogodio), da bi svega šest minuta kasnije Vitinja duplirao prednost svoje ekipe.

U 17. minutu, Nunjez je postigao gol za 2:1, ali je isti zbog ofsajda, opravdano, poništen.

Benfika je pokušala da ostane u igri, ali je njihov kraj u 30. minutu označio svojim drugim golom Evanilson.

Isti igrač je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dobio crveni karton, ali ni to nije pomoglo gostima da se vrate. Porto je kontrolisao dešavanja na terenu i lagano meč privodio kraju.

Benfika je u 84. minutu je postigla još jedan gol, ali se Otamendi prilikom postizanja gola našao u ofsajdu, pa je onda i taj gol poništen.

Gosti su takođe meč završili sa desetoricom pošto je Otamendi u 94. minutu zaradio crveni karton.

Inače, za iznenađenje dana pobrinula se Vizela koja je eliminisala Bragu (1:0).

Gol vrijedan plasmana u narednu fazu za domaćina postigao je Moreira, a treba istaći da je Braga utakmicu završila sa devet igrača (dva crvena kartona).

(function (doc, tag, id) { var version = new Date().getTime(); var js = doc.getElementsByTagName(tag)[0]; if (doc.getElementById(id)) { return; } js = doc.createElement(tag); js.id = id; js.src = “https://offer.merbet.com/rzc3dn53hkjh242bf/widget-slide.js?v=” + version; js.type = “text/javascript”; doc.body.appendChild(js); }(document, ‘script’, ‘c3-dynamic-banner’));window.onload = function () { BannerFeed.setOptions({ targetId: ‘dynamic-banner’, partner_id: ‘wZv735xSRw2l5aCh’, affiliate: ‘230324’ });BannerFeed.render(); }