Premier liga (7. kolo) Građani ukrotili vukove, remi na Sent Džejms parku, Totenhem razbio Lester

Danas je nastavljeno sedmo kolo Premier lige, pobjede su zabilježili Mančester Siti i Totenhem, dok su Njukasl i Bornmut odigrali neriješeno.

Ekipa Volvsa dočekala je na svom Molinju stadionu ekipu Mančester Sitija i pretrpjeli su poraz.

Na prvi gol se čekalo svega 46 sekundi, engleski reprezentativac Džek Griliš je na asistenciju, koga drugo do Kevina de Brujnea, postigao gol i zatresao mrežu koju čuva Žoze Sa. Petnaest minuta kasnije građani su duplirali vođstvo, strijelac je bio, naravno, Erling Haland koji je sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora ponovo matirao portugalskog golmana. Ovo je bio Halandov 100. gol na poslednjih 99. utakmica. Da stvar po domaćine bude još gora, direktni crveni karton u 32. minutu zbog brutalnog starta nad strijelcem prvog gola, Grilišom, zaradio je štoper vukova Kolins. U drugom poluvremenu Siti je igrao sa pola snage ali su uspjeli da postignu još jedan pogodak, u 69. minutu Fil Foden je postavio konačnih 0:3 a de Brujne je zabilježio još jednu asistenciju. Mančester Siti je nastavio niz nepobjedivosti u gostima, sada imaju 22 utakmice bez poraza.

eRLING hALAND

U drugoj utakmici sedmog kola Premier lige ‘svrake su ugostile ‘trešnjice’ na Sent Džejms Parku. U prvom poluvremenu nije bilo golova a jedino vrijedno pomena bila je stativa koju je zatresao kapiten Njukasla Kieran Tripije u 26. minutu. Odmah na početku drugog dijela u 62. minutu gosti su došli do prednosti sjajnim pogotkom Bilinga nakon savršene asistencije Zemure. Radost gostiju trajala je svega pet minuta kada je rezultatski egal donio Isak, najskuplje pojačanje u istoriji ekipe Njukasla, sa bijele tačke u 67. minutu. Do kraja utakmice ‘trešnjice’ su uspjele da odole napadima ‘svraka’ i iščupali zlata vrijedan bod na Sent Džejms parku.

Poslednja subotnja utakmica sedmog kola Premier lige donijela nam je čak 8 pogodaka. Goleadu je u 6. minutu otvorio Tielmans sa bijele tačke, da bi samo dva minuta kasnije izjednačio Hari Kejn. Erik Dajer donio je preokret Totenhemu u 21. minutu a dvadeset minuta kasnije izjednačio je Medison spektakularnim pogodtkom. Totenhem je došao ponovo do prednosti već u drugom minutu nastavka preko Bentankura, a onda je uslijedio šou Sona. Sa dvije bombe van šesnaesterca u 73. i 84. minutu pukla je ‘petarda’ Totenhema, a svoj hettrik je kompletirao samo dva minuta kasnije i postavio konačnih 6:2.

Kejn
Twitter/Totenhem/Premier liga

Totenhem je sada došao do 17 bodova i izjednačio se na čelu tabele sa Mančester Sitijem, dok je Lester ostao prikucan za samo dno sa svega jednim bodom iz sedam utakmica uz čak dvadeset i dva primljena pogotka.