VELIKI PREOKRET U "KLASIKERU": Fejnord napravio veliki korak ka tituli u Erdiviziji

Fejenord je nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu slavio na gostovanju Ajaksu u holandskom ” Klasikeru” (3:2) i tako napravio veliki korak ka osvajanju titule.

Gosti su poveli u petom minutu pogotkom Himenesa, da bi Ajaks uspio da izjednači u 17. minutu, kada je Alvares glavom zatresao mrežu posle kornera koji je izveo Bergajs.

Potpuni preokret donio je kapiten Dušan Tadić u 37. minutu, na dodavanje Bergvajna, pa su Kopljanici na poluvremenu vodili rezultatom 2:1

Već u 52. minutu Šimanski donosi novo izjednačenje i najavljuje nova uzbuđenja u derbiju 26. kola Erdivizije.

Nakon promašaja Mohameda Kuduza u 84. minutu, derbi je odlučen samo dva minuta nakon toga kada Gertruda pogađa i donosi preokret i pobjedu aktuelnom lideru u “Klasikeru”.

Fejenord je ovim trijumfom došao do 61. osvojenog boda i nalazi se na prvoj poziciji, sa šest bodova više od drugoplasiranog Ajaksa.

Do kraja sezone je ostalo da se odigra još osam kola.