Goleada u Pljevljima
FC Rudar
Epitet najbolje utakmice 27. kola Telekom 1.CFL pripao je duelu u Pljevljima. Dva preokreta i goleada, Rudar nadigrao Jezero 4:2.

Prava je šteta što danas u Pljevljima nije bilo publike jer nema sumnje, uživali bi u sjajnoj fudbalskoj predstavi. Iako je postojala mogućnost da se meč odgodi zbog snijega koji je napadao u Pljevljima, teren je očišćen i igrači su prikazali odličan fudbal.

Početak meča pripao je domaćinu koji je poveo sa bijele tačke u 10. minutu, srušen je Zakarija a siguran sa 11 metara bio je Miloš Zečević. Od tog trenutka Jezero je imalo posjed i nakon nekoliko dobrih napada, pa su gosti nakon jednog prekida poravnali rezultat. Odličan skok Matanovića a na pravom mjestu se našao Senegalac Mendi koji je postigao drugi gol od kad je pojačao Jezero.

Prvi preokret viđen je u 52. minutu kada je Edis Redžepagić iskoristio odličan prodor i dobar pas Argentinca Brizuele. Izabranici Milije Savovića odlično čuvaju prednost ali su “rudari” bili uporni i do kraja meča postigli su tri gola, za 25 minuta igre.

Prvo je Zečević ponovo iskoristio jedanaesterac u 68. minutu, Danin Talović je donio preokret a pobjedu potvrdio Vuk Striković.

Goleada u derbiju sjevera pripala je Rudaru koji je nastavio borbu za Evropu dok će Jezero najvjerovatnije morati da traži opstanak u ligi kroz baraž utakmice.