Primera: Barselona kakvu želimo da gledamo! Remi Viljareala i Bilbaa

Barselona je večeras odigrala sjajnu utakmicu i bez većih problema savladala Valjadolid te se polako penju na tabeli lige Primera.

Na kraju je bilo 0:3 za Barselonu, a nijednog trenutka nisu doveli pobjednika u pitanje. Već u 21. minutu Leo Mesi je centaršutom pogodio Lenglea koji pogađa za 0:1. U 35. minutu smo napokon gledali lepršavu Barsu, brz protok lopte, sjajna akcija, asistencija Desta i egzekucija Brajtvajta za 0:2.

Nastavak meča donio je nešto smireniju igru ali i prelijepu akciju Barselone za konačan rezultat 0:3. Pedri je petom proigrao raspoloženog Mesija koji je rutinski pogodio i zasluženo se upisao u listu strijelaca. Barselona je ovom pobjedom izbila na 5. mjesto tabele lige Primera sa 24. osvojena boda nakon 14. kola.

U drugom meču Viljareal i Atletiko Bilbao podijelili su bodove a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Injaki Vilijams je pogodio u 19. minutu za vođstvo gostiju na asistenciju Berčičea, a taj rezultat je stajao na semaforu sve do 74. minuta kada je Pino izjednačio i postavio konačan rezultat.