Primera: Osasuna savladala Viljareal

Osasuna je u prvoj utakmici nedeljnog programa 30. kola Primere napravila iznenađenje savladavši kao gost ekipu Viljareala sa 2:1.

Sva tri gola viđena su u drugom dijelu meča.

Prvo je u 64. minutu mrežu domaćina pogodio Mankajola. Domaći su izjednačili šest minuta kasnije i to autogolom štopera Garsije. Osasuna je, nedugo zatim, u 74. minutu, došla do vođstva i trijumfa, kada je pobjedonosni gol postigao hrvatski napadač Ante Budimir.

“Crveni” su ovom pobjedom sakupili 34. boda i nalaze se u mirnoj zoni, imaju osam bodova više od Elčea koji je na 18. mjestu, mjestu koje vodi u Segundu.

Viljareal je porazom na domaćem terenu sebi otežao put do Evrope, jer Betis i Sosijedad imaju prliku da mu pobjegnu na tabeli Primere.