PSŽ monpelje mbape
PSŽ je u okviru 13. kola francuske Lige 1 savladao ekipu Monpeljea rezultatom 1:3.

Parižani su daleko od najbolje forme ove sezone ali uprkos tome uspijevaju da ostanu na prvom mjestu tabele Lige 1.

Iako su u gostima savladali ekipu Monpeljea rezultatom 1:3, igra nije izgledala ubjedljivo kako rezultat pokazuje. Pri rezultatu 2:1 Mihailo Ristić je u samom finišu meča pogodio stativu koja je spasila savladanog Kejlora Navasa.

Nakon toga je Mbape potvrdio pobjedu PSŽ-a i postavio konačan rezultat.

Gosti su na ovom meču poveli u 33. minutu golom Dagbe na asistenciju Di Marije, da bi Monpelje uvratio izjednačenjem sedam minuta kasnije golom Mavididija.

Neriješen rezultat je stajao na semaforu sve do 77. minuta kada je Kean donio novo vođstvo parižanima kao najavu za trijumf prvoplasirane ekipe.

Monpeljeu je ovo četvrti poraz ove sezone i ostali su na šestom mjestu sa 23 boda dok je PSŽ prvoplasirani sa 28. ali i sa dvije utakmice više od drugoplasiranog Marseja koji ima 24 boda.