psž
Phil Noble/Manchester United v Paris St Germain/Reuters via Guliver image
U derbiju pete runde Lige šampiona PSŽ je slavio na gostovanju Mančester junajtedu – 3:1.

Pobjedom Parižana dodatno su se zakomplokovale stvari u grupi H s obzirom na to da Junajted, PSŽ i Lajpcig pred posljednje kolo imaju po devet bodova.

Već u šestom minutu gosti su poveli i to kada je Nejmar zatresao mrežu domaćih.

Odgovor Junajteda stigao je u 32. minutu kada je pogodio Rašford. Ipak, novu prednost Parižanima donio je Markinjos u 69. minutu, da bi konačan rezultat meča postavio Nejmar u prvom minutu sudijske nadoknade.

Pobjednika jedino nije bilo u duelu Borusije iz Dortmunda i Lacija – 1:1.

Domačin je poveo u posljednjem minutu prvog poluvremena kada je pogodio Gerero. Zasluženi bod Lacijalima donio je Ćiro Imobile u 67. minutu iz jedanaesterca.

PSŽ
Leon Kuegeler/Borussia Dortmund v Lazio/Reuters via Guliver image

Čelsi je bio fenomenalan na gostovanju Sevilji. Plavci su slavili u Andaluziji sa ubjedljivih 4:0.

Barselona je u Budimpešti bila bolja od Ferencvaroša sa 3:0, dok je istim rezultatom Juventus savladao Dinamo iz Kijeva, a Klub Briž ekipu Zenita.

Pred završnu rundu grupne faze jasno je da će u osminu finala Bajern Minhen (grupa A), Mančester siti , Porto (C), Liverpul (D), Čelsi, Sevilja (E), Dortmund (F), Barselona, Juvetnus (G).

Posljednjih sedam putnika u nokaut fazu odlučiće utakmice posljednjeg kola.