PSŽ
PSŽ i Čelsi prvi su polufinalisti Lige šampiona.

Pari Sen Žermen je u revanš meču 1/4 finala poražen od Bajerna sa 1:0, ali je zbog dva gola u gostima u trijumfu od 3:2 obezbijedio mjesto u polufinalu.

Fantastičan meč odigran je na Parku prinčeva i pravo je čudo kako je samo višen jedan pogodak.

U prvom poluvremenu Parižani su bili mnogo bliži golu. Ogromne šanse propustio je Nejmar (prečka, stativa, odbrana Nojera), ali i Mbape, pa je kazna stigla u 40. minutu kad je Čupo Moting pogodio.

U nastavku Bajern ofanzivniji, ali je i PSŽ mogao da riješi dvomeč, međutim nije bilo promjene rezultata što je značilo da će Evropa dobiti novog vladara.

PSŽ
Trenutak kada Terimi postiže gol za Porto. foto: EPA-EFE

Čelsi je u revanšu, nakon pobjede od 2:0, poražen od Porta sa 1:0.

Nije bilo previše zanimljivo u Sevilji, a ”zmajevi” su duboko u sudijskoj nadoknadi, sjajnim golom Terimija, došli do utješnje pobjede.

Parižani će u borbi za prolaz u finale igrati s pobjednikom dvomeča Mančester Siti – Borusija Dortmund, dok će se Čelsi namjeriti na boljeg iz okršaja Real Madrida i Liverpula.