Puki
Puki
Timo Puki je sa dva gola rješio pitanje pobjednika u meču Finska Kazahstan u susretu grupe D kvalifikacija za SP 2022.

Napadač Norič Sitija je goste doveo u vođstvo u posljednjem minutu prvog dijela, a za 2-0 je zabio već u 48. minutu

Sa dva nova gola Puki je stigao do brojke od 33 u dresu skandinavske reprezentacije, i time je postao najbolji strijelac u istoriji Finske.

Do sada je vrh držao legendarni Jari Litmanen, koji je u 137 nastupa dao 32 gola, dok je treći Mikael Forsel s 29 golova.

Timo je za reprezentaciju debitovao 2009. godine u prijateljskom susretu protiv Japana, a prvi gol je dao tri godine kasnije protiv Turske.

Do sada je upisao 98 nastupa i nalazi se na petom mjestu ljestvice po broju nastupa. Vodeći je Jari Litmanen sa 137 nastupa.

Posljednje tri godine je član Norič Sitija, u čijem je dresu u 134 nastupa dao 69 golova. Igrao je i za Brondbi, Seltik, Šalke, Sevilju, a karijeru je počeo u KTP.