Rakitić
Fudbaleri Barselone pobedili su na svom Kamp Nou ekipu Atletik Bilbaa rezultatom 1:0 (0:0) u 31. kolu La Lige. A Ivan Rakitić je pokupio sve zasluge

Iako je Barsa poslije tačno šest i po mjeseci prvi put od početka zaigrala sa Mesijem, Grizmanom i Luisom Suarezom, ovo je bilo još jedno blijedo izdanje najjačeg trija Katalonaca. Na kraju su Barsu spasili igrači sa klupe, Riki Puđ i Ansu Fati koji su donijeli brzinu, a i Ivan Rakitić koji je postigao pobjedonosni pogodak.

Barsa je u prvom poluvremenu bila prilično neubjedljiva, sve se opet svodilo na Mesijev individualni kvalitet i da on nešto pokuša da uradi.

Bilbao je bio opasan, naročito poslije prekida i centaršuteva, ali je Ter-Štegen uspio da sačuva svoju mrežu.

Barsa je zaigrala bolje tek u drugom poluvremenu, pošto je u igru ušao mlađani Riki Puđ umjesto Artura Mela, koji opet nije bio na svom nivou, baš kao i Antoan Grizman koga je ubrzo zamijenio Ansu Fati.

Sa ovim tandemom po lijevoj strani, Barsa je zaigrala nešto brže i tečnije, ali je utakmicu prelomio treći čovjek sa klupe – Ivan Rakitić. On je u 64. minutu zamijenio Serhija Busketsa, a u 71. je iskoristio asistenciju Mesija i sjajno pogodio za 1:0.

U nadoknadi vremena, Barsa je imala još dva zicera u istom napadu, prvo je šutirao Vidal iz neposredne blizine, a onda i Ansu Fati, ali je blistao golman Simon.

Barsa je do kraja nekako uspjela da sačuva vođstvo i dođe do bodova, ali teško da će Katalonci nešto uspjeti da osvoje ove sezone ako ovako nastave da igraju.