REAL NASTAVLJA BORBU SA BARSELONOM: Valensija nemoćna na Bernabeu

Na posljednjem susretu 19. kola špnaske Primere fudbaleri Real Madrida zabilježili su pobjedu na svom terenu protiv Valensije rezultatom 2:0 i tako nastavili borbu za titulu sa prvoplasiranom Barselonom.

Madriđani su ovaj meč dočekali pod velikim pritiskom jer je Barsa ranije pobjedom odmakla na osam bodova razlike i da nije slavio pobjedu protiv Valensije, Real bi na polovini šampionata zaostajao sedam ili osam bodova za rivalom.

U prvom poluvremenu viđena je oprezna igra bez puno šansi dok Ridiger u nadoknadi nije zatresao mrežu posle kornera ali je ovaj gol poništen na asistenciju VAR zbog faula u napadu.

Kraljevski klub je u prvih 10 minuta drugog dijela praktično riješio meč.

U 52. minutu bedem Slijepih miševa probio je Markos Asensio, na asistenciju Karima Benzeme. Samo tri minuta kasnije Vinisijus žunior je duplirao prednost.

Od ovoga Valensija nije uspjela da se oporavi, tako da je Real mirno priveo meč kraju i nastavio potjeru za najvećim rivalom.