Real Madrid
EPA-EFE/JUANJO MARTIN
Real Madrid se savladao Atletik Bilbao na svom terenu u unaprijed odigranoj utakmici 19. kola španske Primere – 3:1.

“Kraljevski klub” vezao četvrtu uzastopnu pobjeedu u svim takmičenjima, a uspio je da dođe do drugog mjesta na tabeli.

U večerašnjem meču Realu je bio posao olakšan već u 13. minutu kada je Raul Garsija dobio crveni karton.

Imao je Real Madrid terensku inicijativu, ali je do gola stigao tek u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je Kros preciznim udarcem savladao Simona.

Ipak, Atletik se vratio u meč, igrao se 52. minut kada je poslije kombinacije sa De Markosom po desnoj strani Ander Kapa iz drugog pokušaja zatresao mrežu domaćina.

Ubrzo je Vinisijus postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, ali to nije bio slučaj u 74. minutu kada je Karim Benzema savršeno reagovao na centaršut Karvahala i pogodio za novo vođstvo “kraljevskog kluba”. Francuz je postavio i konačan rezultat u drugom minutu nadoknade vremena.