Real
Real Madrid i Mančester siti upisali su pobjede u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Real je u Madridu odigrao sjajnu utakmicu i savladao Liverpul sa 3:1.

Madriđani su tri četvrtine utakmice odigrali na izuzetno visokom nivou i sasvim zasluženo su stigli do pobjede kojom su krupno zakoračili ka polufinale.

Bolju igru u prvom poluvremenu Real je krunisao sa dva gola. Prvi je postigao Vinisijus u 27., a drugi Asensio u 36. minutu nakon katastrofalne reakcije odbrane gostiju.

Liverpul je uspio da se vrati u periodu najgore igre madridskog kluba. Salah je bio na pravom mjestu u 51. minutu kada je odbijenu loptu, od prečke, poslao u gol.

Ipak, domaćin je od 60. minuta ponovo zaigrao veoma dobro pa su to krunisali novim golom u 65. minutu kada je Asensio pogodio za konačnih 3:1!

Real

Mnogo teže je do pobjede stigla ekipa Sitija koja je na Etihadu savladala Dortmund sa 2:1.

”Građani” su poveli u 19. minutu nakon sjajne akcije i gola De Brujnea.

Dortmund i pored terenske nadmoći domaćina nije izgledao loše, ali nije uspijevao da napravi veći pritisak na gol Edersona.

Tako je bilo sve do 84. minuta kada je poslije asistencije Halanda pogodio Rojs.

Činilo se da će revanš za osam dana Dortmund dočekati u boljem raspoloženju, ali je Foden ipak u 90. minutu uspio da donese pobjedu svojoj ekipi.