REAL PRESKOČIO PAMPLONU: Slijedi niz "paklenih" mečeva!

Važna pobjeda fudbalera madridskog Reala u 22. kolu španske Primere – “kraljevski klub” u Pamploni srušio Osasunu pogotkom Valverdea za 2:0

Fudbaleri Real Madrida prišli su Barseloni na pet bodova nakon što su u gostima savladali Osasunu 2:0, ali tek se čeka odgovor Katalonaca, koji gledajući tabelu i trenutnu formu, imaju zicer protiv Kadiza na Nou Kampu.

Međutim, za četu Karla Anćelotija najbitnije je da je vezala dvije pobjede bez primljenog gola nakon povratka iz Maroka gdje je osvojena svjetska klupska titula.

Nakon nešto sporijeg prvog poluvremena gosti su ubrzali u nastavku i golovima Valverdea i Asensija stigli do 16. pobjede u sezoni.

Za Real predstoje utakmice koje će odrediti dalji tok sezone – Madriđani u utorak igraju na Enfildu protiv Liverpula prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona, potom će na Santjago Bernabeu dočekati gradskog rivala, ekipu Atletika, nakon toga slijedi “El Klasiko” u Kupu Kralja, pa gostovanje nezgodnom Betisu.

Karakter i kvalitet Anćelotijevog tima biće na ogromnom ispitu…