Real se žali zbog Kazemirovog žutog kartona

Real Madrid namjerava da se žali zbog žutog kartona koji je Kazemiro dobio tokom utakmice Lige šampiona sa Atalantom. Tako tvrde mediji u Španiji.

Defanzivac će zbog toga morati da pauzira u revanšu sa italijanskim timom. Inače, Kazemiro je dobio žuti karton u prvom poluvremenu, a mogao je i drugi da dobije zbog simuliranja. Sudija mu je ipak oprostio i sve se završilo na “predavanju”.

Ova namjera Madriđana izazvaće dodatni bijes kako kod navijača Atalante, tako i kod neutralnih (i pravih) ljubitelja fudbala. Podsjetimo, Atalantin igrač Remo Frojler je dobio direktan crveni karton već u 17. minutu.

Većina ovu odluku smatra prestrogom, a najavljena žalba će samo “doliti ulje na vatru”.

Podsjetimo, meč je završen pobjedom Reala od 1:0, a revanš je zakazan za 16. mart.