Real
Real Sosijedad osvajač je Kupa Kralja za sezonu 2019/20. U finalnom meču koji je odigran čak godinu dana kasnije od predviđenog, zbog koronavirusa, Sosijedad je savladao najvećeg rivala Atletik Bilbao – 1:0.

Pobjedom u baskijskom derbiju, Real Sosijedad je stigao tek do prvog trofeja u Kupu nakon davne 1987. godine!

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, a samim tim ni promjene rezultata.

U nastavku, nešto agresivnija igra sa obje strane, a jedini gol na meču viđen je u 63. minutu.

Martinez je skrivio jedanaesterac, a siguran izvođač istog bio je Oersabal.

Pokušao je Bilbao da dođe do izjednačenja kojim bi meč uveo u produžetke, ali promjene rezultata nije bilo.

Priliku za popravni, Bilbao će imati 17. aprila, takođe u Sevilju, u finalu Kupa za tekuću sezonu. Protivnik će im biti Barselona.