reding
Reding - Brentford / Twitter
Reding je kao domaćin poražen u zaostaloj utakmici 24. kola Čempionšipa. Slavio je Brentford sa 3:1, mada je 1:1 bilo do poslednjih minuta.

Poveo je domaćin golom Lukaša Žoaoa u 24. minutu sa bijele tačke. Nije dugo tim Veljka Paunovića zadržao prednost, pošto je u 36. minutu izjednačio Džoš Dasilva.

U samoj završnici, Brentford je “nokautirao” protivnika, sa dva gola. U 86. minutu ponovo je strijelac bio Dasilva, a na 3:1 je povećao Ajvan Touni, koji je bio asistent kod prvog gola, samo tri minuta kasnije.

To je ujedno bio i konačan rezultat.

Zahvaljujući ovom trijumfu (16. u sezoni), Brentford posle 28 mečeva ima 57 bodova i prvi je na tabeli. Rojalsi su pali na peto mjesto, i imaju 48 bodova iz 28 duela.

U subotu, Reding će ugostiti Milvol, dok će Brentford u nedelju biti domaćin Barnsliju.