lestera reding paunović
Sada to već nije splet nesrećnih okolnosti. Sada već možemo da pričamo o ozbiljnoj krizi Redinga u borbi za plej-of. Dokaz za to je i novi poraz “rojalsa” od Vikomba sa 1:0.

On je, zaključno sa ovom utakmicom, pobijedio samo jednom u poslednjih šest mečeva. U toj seriji, Paunović je osvojio samo četiri boda od mogućih 18.

Sa takvim učinkom je i logičan pad na tabeli koji konkurenti koriste, pa je tako Redingu sada pomalo i ugrožen siguran plasman u plej-of Čempionšipa.

I to je daleko iznad očekivanja jer se “rojalsima” predviđala borba za opstanak na početku sezone ili sredina tabele u najboljem slučaju.

Mogao je Reding i večeras barem do boda da najbolji strijelac ekipe Lukas Žoao nije promašio penal u 70. minutu. Prethodno je Vikomb ostao i sa fudbalerom manje zbog crvenog kartona Rajana Tafazolija.

Vikomb je poveo golom Freda Onjeadime na početku drugog dijela igre, tačnije u 49. minutu. Ispostavilo se da je danas taj gol i odlučio pobjednika…