Revanš pripao sokolima
FSCG
Mlađe kadetske selekcije Sjeverne Makedonije i Crne Gore odigrale su revanš meč u Skoplju, koji je pripao našim “sokolima” 0:1.

Nakon što u prvom duelu ove dvije mlađe kadetske reprezentacije nije bilo pobjednika (1:1), “sokolima” je pripao revanš meč u kojem je naša selekcija slavila minimalnim rezultatom 0:1. Izabranici selektora Radovana Kavaje bili su bolji protivnik i u prvoj utakmici ali ispustili su vođstvo, a kasnije i promašili penal.

Dobra igra je prikazana i u drugom prijateljskom meču u Skoplju iako je bio primjetan umor kod igrača oba tima. Naši reprezentativci su bili bolji rival u prvom poluvremenu, nije bilo izglednih prilika za gol ali je bilo nekoliko opasnih napada. U nastavku, Crna Gora je povela preko Marka Perovića koji je u 62. minutu na sjajan način završio akciju koju je započeo Strahinja Tešović.

Domaćin nije uspio da ozbiljnije ugrozi gol naše reprezentacije a pobjeda je mogla biti i ubjedljivija da su u završnici meča naši kadeti iskoristili izgledne prilike za gol.

Selektor Radovan Kavaja je za FSCG istakao da je zadovoljan sa onim što je vidio u Skoplju i da ova baza igrača može biti osnova za dalji napredak.

Sjeverna Makedonija: Stefan Jovanoski (od 70. Samoil Talevski), Anes Meljiči (od 46. Amir Bećiri), Marko Stojilevski, Kire Stojanov, Martin Gjorgijevski, Zani Nazifi (od 46. Azis Jamini), Ljorik Kaba (od 46. Amir Nuhija), Andrej Arizankoski (od 57. Amir Bećiri), Hadis Tairi (od 57. Matej Janevski), Maksim Bundaleski (od 46. Nikola Veličkovski), Sulejman Umerfaruk.
Selektor: Toni Jakimovski.

Crna Gora: Petar Petrović, Miloš Vračar (od 65. Denis Ljuljanović), Luka Bubanja (od 57. Tomislav Turović), Romario Camaj, Jovan Kecojević (od 46. Nikola Radusinović), Luka Lečić (od 57. Janko Vukićević), Nemanja Pavićević (od 46. Balša Mrvaljević), Strahinja Tešović (od 65. Andrej Bečić), Aleksa Vukadinović (od 65. Marko Tadić), Nikola Medojević (od 57. Stefan Radojević), Nenad Krivokapić (od 46. Marko Perović).
Selektor: Radovan Kavaja.