Rezultati Telekom 1.CFL
FB: Telekom 1.CFL
Završeno je 30. kolo Telekom 1.CFL, svega pet golova na isto toliko utakmica. Nula u derbiju začelja između Petrovca i Titograda, pobjede Jezera i Zete, Podgorica pokvarila šampionsko slavlje Budućnosti.

Bez pobjednika u derbiju začelja Telekom 1.CFL između Petrovca i Titograda pa će ova dva tima do kraja šampionata voditi veliku borbu za opstanak u društvu najboljih. OFK Titograd može biti zadovoljniji bodom jer su zadržali prednost u odnosu na rivala, imaju utakmicu manje sa Jezerom pa i veće izglede da sačuvaju prvoligaški status. U Petrovcu je viđena prosječna fudbalska predstava, gosti su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu dok je domaćin više želio pobjedu u drugom.

Temperamentan i napet meč viđen je u Beranama između Jezera i Dečića. Sve je podsjećalo na prethodna tri duela ova dva tima kada nije bilo golova ali je Jezero krajem prvog poluvremena došlo do prednosti. U 41. minutu, nakon kornera, na pravom mjestu je bio Edis Redžepagić koji je sproveo loptu u mrežu gostiju. Nastavak je donio veliku borbu, Dečić je pokušao agresivnijom igrom da dođe do poravnanja ali sve što su uspjeli da urade bile su šanse nakon prekida, Marko Tući iz dva navrata nije uspio da savlada golmana Asanovića. Meč su obilježile i tenzije nakon što je sudija svirao kraj meča, igrači oba tima zatrčali su se prema svlačionicama a svemu je prethodila situacija kada su igrači Dečića odgurnuli dječaka koji dodaje lopte.

Duel između Iskre i Sutjeske završen je bez pobjednika ali je donio velika uzbuđenja. Iskra je od 39. minuta imala igrača više ali i nakon devet utakmica igrači Aleksandra Nedovića nisu postigli gol iz igre. U 89. minutu Nikola Dabanović je pokazao na bijelu tačku za domaćina, uslijedili su veliki protesti gostiju ali je Vladan Giljen “skinuo” penal Đurišiću. Iskra ne zna za pobjedu već osam utakmica u Telekom 1.CFL dok je Sutjeska preuzela drugu poziciju nakon poraza Dečića u Beranama.

Zeta je odgovorila nakon poraza protiv Jezera u prošlom kolu i slavila u Pljevljima 0:1 pa su se “vukovi” ovom pobjedom uključili u borbu za Evropu. Prvo poluvrijeme nije donijelo veća uzbuđenja, domaćin je mogao do prednosti ali je golman gostiju Aković odbranio šansu za gol Strikoviću. Zeta je povela u 52. minutu, autogolom Vukotića a do kraja utakmice zatvorili su sve prilaze golu i zasluženo slavili u Pljevljima.

Podgorica je pokvarila šampionsko slavlje Budućnosti, izabranici Milorada Pekovića nanijeli su drugi poraz rivalu ove sezone i primakli se vrhu tabele. Budućnost je izvela kombinovan tim a to nije donijelo rezultat. Podgorica je povela sa bijele tačke u 39. minutu golom Matije Krivokapića, da bi šampion izjednačio preko Božovića u 63. minutu. “Plavi” su krenuli po preokret ali ih je sačekala kontra gostiju, japanac Suzuki je probio po lijevoj strani a nakon što ga je Babić srušio za novi penal gostiju, siguran sa bijele tačke bio je Kohei Kato.