River diže formu, na "Monumentalu" pao Lanus

Fudbaleri Rivera polako ulaze u željeni ritam. Nakon lošeg starta sezone “milioneri” su vezali dva trijumfa, a prethodne noći su sa 2:1 savladali Lanus.

Tim Marsela Galjarda sada je na četvrtom mjestu sa svega pet bodova manje od vodećeg Njuelsa.

Domaćin je relativno lako i brzo stigao do prednosti od 2:0 pošto je Paradel u 26. minutu iskoristio kontu, da bi u 33. Brajan Romero golom krunisao sjajnu asistenciju prvog strijelca.

Ipak, Lanus se nije predavao pa je samo dva minuta kasnije Akosta smanjio zaostatak.

Nakokon desetak minuta pritiska gostiju, River se oslobdio, počeo da igra svoju igru i da dominira.

Ipak, iako je bilo prilika, rezultat se nije mijenjao.

Ono što treba istaći jeste da je Lanus meč završio sa devet igrača zbog crvenih kartona koje su dobili Peres i Agiljar u sudijskoj nadoknadi.