River je sila, ”poker” Flamenga (VIDEO)

4
11
River
Fudbaleri River Plejta plasirali su se u četvrtfinale Kopa Libertadoresa. U argentinskom derbiju, ”milioneri” su sa 2:0 savladali Argentinos juniorse, pa su ukupnim rezultatom 3:1 obezbijedili plasman dalje.

River je konačano odigrao u potpunosti odličan meč. Taktika Marsela Galjarda bila je briljantna, gosti su dominirali na stadionu Dijego Armando Maradona, a Brajan Romero je sa dva gola odveo svoju ekipu dalje.

Romero je prvi gol postigao u 35. minutu. Šutirao je sjajno, a golman domaćih nije imao šanse.

Na startu drugog poluvremena isti igrač je ponovo pogodio, ovog puta na asistenciju Suareza.

Plasman dalje izborila je i ekvadorska Barselona koja je u revanšu nadoknadila poraz iz prvog meča protiv Velesa (1:0). Ekvadorci su slavili sa 3:1 što im je bilo dovoljno za četvrtfinale.

Tamo će se naći i Palmeiras koji je nakon pobjede od 1:0 u Čileu, istovjetnim rezultatom savladao Katoliku.

Lak posao imao je Flamengo koji je sa 4:1 razbio Defesnu čime je potvrdio pobjedu iz prvog meča od 1:0.

Posljednje putnike u 1/4 finale donijeće nam revaši između Internasionala i Olimpije (0:0 prvi meč), odnosno Fluminensea i Sero POrtenja (2:0).