River Plejt
Raul Martinez/Nacional v River Plate/Reuters via Guliver image
River Plejt će i ove sezone igrati u polufinalu Kopa Libertadores. Izabranici Marsela Galjarda, nakon 2:0 u prvom meču, i u revanšu su bili bolji od Nasionala – 6:2.

Veliku prednost imali su gosti od 18. minuta, kada je domaćin ostao sa desetoricom igrača na terenu pošto je golman Roćet dobio direktan crveni karton.

vDo poluvremena vodio je River sa 2:1, a strijelci su bili Karaskal i De la Krus, dok je gol za domaće postigao Kuogo.

Do kraja je River stigao do više nego ubjedljive pobjede, a mrežu urugvajskog predstavnika redom su tresli Sukulini i Bore (čak triput zaredom), dok je gol za Nasional postigao Rodriges.

River Plejt će u polufinalu igrati protiv brazilskog Palmeirasa, dok će drugi par činiti Santos, koji je eliminisao Gremio, i boljio iz duela koji igraju Boka Juniors i Rasing Klub, a ekipa iz Aveljanede slavila je u prvom duelu sa 1:0. U finalu je, dakle, moguć najveći derbi južnoameričkog fudbala „Superklasiko“ između Rivera i Boke.