River se namučio, spektakl u Montevideu (VIDEO)

Fudbaleri River Plejta upisali su prvi trijumf u ovogodišnjem izdanju Kopa Libertadoresa.

Milioneri su na Monumentalu, uz dosta muke, savladali kolumbijski Junior – 2:1.

Veoma dobar meč viđen je u glavnom gradu Argentine. Gosti iz Barankilje su u najmanju ruku bili ravnopravan rival, ali nijesu uspjeli da dođu do velikog iznenađenja

River je poveo u 29. minutu preko Martineza, a Junior je do poluvremena, a posebno na startu drugog dijela bio veoma blizu izjednačenja.

Stativa je spašavala River koji je u 55. minutu stigli do druog gola. Anđileri je centrirao sa lijeve strane, Alvarez se odlično snašao pred golom rivala, tukao iz prve i duplirao prednost svoje ekipe.

Junior je do zasluženog gola stigao kasno. Duboko u sudijskoj nadoknadi Borha je iskoristio nepažnju odbranu Rivera i tako ublažio pobjedu svoje ekipe.

Kopa Libertadores

Program u Libertadoresu je apsolutno obilježio duel u Montevideu. Domaći Nasional i Atletiko Nasional iz Medeljina odigrali su fantastičan meč, sa vatrometom golova – 4:4.

Gosti su bili bolji rival u Urugvaju, uputili su čak 28 šuteva ka golu imenjaka, ali je golman domaćih Senturion imao sjajno veče.

Barera je u osmom minutu doveo goste u vođstvo, ali je četiri mijnuta kasnije Berhesio uzvratio udarac.

Domaćin je u 42. minutu ostao sa desetoricom potši je Koruho isključen, da bi gosti do novog vođstva stigli u drugom minutu nadkonade preko Andrade.

Međutim, na odmor se otišli sa 2:2, jer je Fernandez pogodio.

U nastavku još četiri gola. Berhesio je u 51. minutu zatresao mrežu rivala za 3:2. da bi isti igrač u 64. minutu povisio na 4:2.

Činilo se da će domaćin doći do prve pobjede u Libertadoresu, ali su gosti iščupali bod. Orijuela je u 74. minutu postigao autogo, da bi bod Kolumbijcima donio Barera pet minta prije kraja.

U drugoj rundi južnoameričke Lige šampiona pobjedu je ostvarila Defensa i Hustisija koja je sa 3:0 savladala peruanski Deportes.

Fluminense je sa 2:1 slavio u Kolumbiji protiv Santa Fea, dok su istim rezultatom fudbaleri Olimpije iz Asunsiona savladali bolivijski Olvejs Redi.

Najubjedljiviju pobjedu ostvarila je ekvadorska Barselona na svom terenu protiv Strongesta, dok je jedini meč bez golova odigran u Paragvaju gdje je Sero Portenjo ugostio venecuelansku Guairu.