Roma ugrabila bod protiv Napolija

Roma je u doslovno posljednjim minutima meča protiv Napolija stigla do boda, pošto je meč završen rezultatom 2:2.

Iako je bilo prilika na obje strane, na gol se čekalo do drugog poluvremena, tačnije 59. minuta.

Huan Hesus je skrivio penal koji je u gol za Romu pretvorio Paulo Dibala.

Samo šest minuta kasnije Napoli je stigao do izjednačenja. Matis Olivera je iz prve šutirao, lopta je zakačila nekoga od igrača i promijenila smjer sasvim dovoljno da Mile Svilar ostane nemoćan.

Pao je u kaznenom prostoru u 80. minutu Kvaračkelija, a nakon VAR intervenicije nekoliko minuta kasnije sudija je svirao penal za Napoli. Siguran je u 84. minutu bio Viktor Osimen za prednost domaćina 2:1.

Izborila je Roma korner u 88. minutu, nakon koga je Tami Ejbraham zatresao mrežu. Sudija je u prvom momentu gol poništio, ali se nekoliko minuta kasnije, nakon VAR provjere pokazalo da nije bilo prekršaja i gol je priznat za konačnih 2:2.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Atalanta je pred svojim navijačima savladala Empoli rezultatom 2:0.

Poveli su domaći u 42. minutu kada je penal sigurno izveo Mario Pašalić, a konačan rezultat je u ovom meču postavio Ademola Lukman pogotkom u 51. minutu.

Atalanta sada ima dva boda manje od Rome koja drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu šampiona, ali ima i meč manje.